Raportujemy odory dochodzące z Przedsiębiorstwa Toensmeier

0

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy, Zagrożenia | Dnia 13-09-2016

Tagi: , ,

DO:

Urząd Miasta Ruda Śląska
Pl. Jana Pawła II 6
41-700 Ruda Śląska

WNIOSKODAWCA:

Stowarzyszenie Rudzianie Razem

WNIOSEK:

o podjęcie stosownych działań

W związku zaalarmowaniem przez mieszkańców Stowarzyszenia Rudzianie Razem o problemie odorów wydobywających się z Przedsiębiorstwa Toensmeier przy ul. Kokotek 33 w Rudzie Śląskiej, które znacznie się nasiliły w okresie od 5 września informujemy, że członkowie Stowarzyszenia przez cały weekend przemieszczali się w okolicy przedsiębiorstwa oraz po osiedlu i potwierdzamy, że ODORY są odczuwalne od Ulicy Słowiańskiej poprzez Wawelską, Szyb Powietrzny, Magazynową, aż do Norwida.

Wnioskujemy o stanowcze i pilne działania, bowiem ODÓR przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, a w godzinach wieczornych jest wręcz nie do zniesienia. Ponadto wnioskujemy o informację czy w ostatnim czasie były przeprowadzane kontrole w/w przedsiębiorstwa, a jeżeli nie wnosimy o przeprowadzenie kontroli najlepiej w poniedziałek w godzinach wczesnoporannych (bowiem przez weekend ODORY nasilają się znacznie) i informację czy przedsiębioraca poszerzył swoją działalność bądź ją zmodyfikował i czy uciążliwości będą miały charakter dłuższy, czy jest to problem wynikający może z jakiejś awarii na terenie przedsiębiorstwa. Ponadto informujemy, że przez okres wakacji zdarzały się pojedyncze dni w okolicach weekendu, gdzie również nad osiedlem unosił się intensywny smród, jednak były to max 2 dni z rzędu, teraz sytuacja trwa już tydzień! Wobec powyższego w imieniu mieszkańców oraz Stowarzyszenia wnosimy o szybką reakcję.

Ruda Śląska dnia 12.09.2016 r.

Co społeczeństwo myśli o budowie spalarni

4

Opublikował | Znajduje się w Informacje w mediach | Dnia 27-10-2010

Tagi: , , ,

Od ponad miesiąca trwa sonda na łamach portalu RudaŚląska.com.pl dotycząca budowy spalarni śmieci w Rudzie Śląskiej. Wcześniej nie publikowaliśmy informacji o tym, aby nie wpływać na wyniki tej sondy. Od dłuższego czasu jednak wynik się ustabilizował. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy pokazać wam jak się ma sprawa „naszej” spalarni wśród opinii publicznej.

Czy zgadzasz się na budowę spalarni śmieci w Rudzie Śląskiej?

Czytaj całość artykułu »

E-maile od mieszkańców

0

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 11-10-2010

Tagi: , ,

Poniżej umieszczam niektóre z e-maili jakie codziennie dostajemy od mieszkańców Naszego miasta jak i Zabrza. Myślę, iż wszystkie w większym lub mniejszym stopniu pokazują jak mieszkańcy odbierają decyzję o budowie spalarni podjętą przez Władze naszego Miasta.

Jestem  mieszkanką Rudy Śląskiej od urodzenia. Mieszkam przy ulicy 1 Maja zaledwie 10 metrów od drogi .Obecnie hałas przejeżdżających samochodów jest nie do zniesienia-a  po wybudowaniu Spalarni? nie wyobrażam sobie dalszej egzystencji-smród insekty i tysiące śmieciarek z których kapią resztki na jezdnie czy miasto przewidziało takie sytuacje przecież to istne zagrożenie epidemiologiczne czy miasto także dostanie środki pieniężne na odkażanie i dezynfekcję z UNII EUROPEJSKIEJ ?????? ha ha ha  chyba nie ,bo tylko sie liczy DOTACJA Z UNII . Wniosek nasuwa się sam nie mamy grosza przy duszy ,a chcemy coś budowac toż to chyba istna głupota!!!! .  .Może teraz zrobiła się bardziej  gorąca atmosfera bo mieszkańcy dowiezieli się o planach budowy i  nie chcą spalarni tak jak ja. Dlaczego władni naszego miasta nie  zadziałali fer chociażby informując w mediach o referendum? czego sie bali ? że ludzie tacy jak ja nie bedą za?Mydlą nam oczęta o energii i cieple nie wierzę o niższych  kosztach tychże usług względem nas mieszkańców .Jakoś opłaty czynszowe za  mieszkania komunalne nie maleją wręcz przeciwnie ciągle rosną -mamy czynsze jedne  z większych w kraju . Wracając do spalarni w takim razie dlaczego Ruda Slaska  , a nie Dąbrowa Górnicza ?

z poważaniem rdzenna mieszkanka Rudy Śląskiej

Czytaj całość artykułu »

Konsultacje w sprawie śmieci

0

Opublikował | Znajduje się w Spotkania z władzami | Dnia 12-09-2012

Tagi: , ,

W Rudzie Śląskiej rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące nowych zasad odbioru śmieci. Władze miasta chcą m.in. dowiedzieć się według jakich zasad mają ustalić opłatę za wywóz odpadów. Pierwsze konsultacje rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu, potrwają od 12 do 18 września br. Udział w nich może wziąć każdy mieszkaniec miasta – wystarczy wypełnić ankietę.

Za niespełna 10 miesięcy wejdą w życie nowe przepisy dotyczące zasad odbierania śmieci. W świetle nowego prawa całkowitą odpowiedzialność za odpady komunalne przejmie samorząd, a mieszkańcy będą jedynie zobowiązani do uiszczania gminie opłaty za ich wywóz. Wraz z systemem odbierania odpadów zmienią się także zasady naliczania opłaty za ich odbiór. Ta ostatnia kwestia jest kluczowym zagadnieniem, które władze Rudy Śląskiej chcą skonsultować z mieszańcami.

W tym celu przygotowane zostały specjalne ankiety, które można zabrać do wypełnienia w rudzkim magistracie lub pobrać ze strony internetowej www.rudaslaska.pl.

Czytaj całość artykułu »

29 listopada wydano Decyzję Środowiskową

0

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 24-01-2011

Tagi: , , , ,

W dniu 29.11.2010 r. wydana została przez Urząd Miasta Knurów Decyzja Środowiskowa dotycząca budowy spalarni śmieci, która rocznie spalać ma 500.000 ton odpadów. Oznacza to, że na dzień dzisiejszy nie wchodzi w grę żadna mniejsza, lokalna instalacja.

Decyzja Środowiskowa

Ze wszystkich uwag  jakie zostały wniesione w całym postępowaniu – tylko dwa postulaty „społeczeństwa” zostały uwzględnione – oba zostały złożone przez Stowarzyszenie Rudzianie Razem, a dotyczą:

  1. Godzin dojazdu śmieciarek – zmieniono z 7:00-22:00 na 7:00-20:00
  2. Postanowiono opracować dokumentację hydrogeologiczną terenu planowanego przedsięwzięcia, a jej wyniki uwzględnić w projekcie budowlanym.

Czytaj całość artykułu »