Światowy Dzień Protestu Przeciwko Spalarniom Śmieci

0

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 24-11-2010

Tagi: , , ,

Światowy Dzień Protestu Przeciwko Spalarniom Śmieci

1 grudnia 2010 roku na całym świecie obchodzony będzie Światowy Dzień Protestu Przeciwko Spalarniom Śmieci. Wydarzenie to organizowane jest przez Globalny Sojusz Alternatyw dla Spalarni Śmieci GAIA, którego jesteśmy od niedawna członkami. Obchody dnia przeciwników spalarni śmieci odbędą się już po raz dziewiąty.

Czytaj całość artykułu »

E-maile od mieszkańców

0

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 11-10-2010

Tagi: , ,

Poniżej umieszczam niektóre z e-maili jakie codziennie dostajemy od mieszkańców Naszego miasta jak i Zabrza. Myślę, iż wszystkie w większym lub mniejszym stopniu pokazują jak mieszkańcy odbierają decyzję o budowie spalarni podjętą przez Władze naszego Miasta.

Jestem  mieszkanką Rudy Śląskiej od urodzenia. Mieszkam przy ulicy 1 Maja zaledwie 10 metrów od drogi .Obecnie hałas przejeżdżających samochodów jest nie do zniesienia-a  po wybudowaniu Spalarni? nie wyobrażam sobie dalszej egzystencji-smród insekty i tysiące śmieciarek z których kapią resztki na jezdnie czy miasto przewidziało takie sytuacje przecież to istne zagrożenie epidemiologiczne czy miasto także dostanie środki pieniężne na odkażanie i dezynfekcję z UNII EUROPEJSKIEJ ?????? ha ha ha  chyba nie ,bo tylko sie liczy DOTACJA Z UNII . Wniosek nasuwa się sam nie mamy grosza przy duszy ,a chcemy coś budowac toż to chyba istna głupota!!!! .  .Może teraz zrobiła się bardziej  gorąca atmosfera bo mieszkańcy dowiezieli się o planach budowy i  nie chcą spalarni tak jak ja. Dlaczego władni naszego miasta nie  zadziałali fer chociażby informując w mediach o referendum? czego sie bali ? że ludzie tacy jak ja nie bedą za?Mydlą nam oczęta o energii i cieple nie wierzę o niższych  kosztach tychże usług względem nas mieszkańców .Jakoś opłaty czynszowe za  mieszkania komunalne nie maleją wręcz przeciwnie ciągle rosną -mamy czynsze jedne  z większych w kraju . Wracając do spalarni w takim razie dlaczego Ruda Slaska  , a nie Dąbrowa Górnicza ?

z poważaniem rdzenna mieszkanka Rudy Śląskiej

Czytaj całość artykułu »

Stowarzyszenie „Rudzianie Razem”

0

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 18-09-2010

Tagi: , , ,

Dzisiaj uruchomiliśmy stronę internetową naszego stowarzyszenia „Rudzianie Razem”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na adres:

www.rudzianierazem.pl

O stowarzyszeniu wspominaliśmy już przy okazji wcześniejszych artykułów, gdy było ono w fazie rejestracji.

Głównym celem Stowarzyszenia Rudzianie Razem jest uczestniczenie w postępowaniu administracyjnym dotyczącym budowy Rudzkiej spalarni śmieci. W minioną środę odebraliśmy pismo z Urzędu Miasta z postanowieniem o dopuszczeniu naszego stowarzyszenia do udziału w tym właśnie postępowaniu.

Od teraz jesteśmy Stroną postępowania i w imieniu mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy obawiają się tej inwestycji możemy legalnie domagać się zmiany lokalizacji spalarni śmieci, czy ewentualnych rekompensat dla mieszkańców.

Na koniec chcę zaznaczyć, że nasz Prezydent – Andrzej Stania, nie przyczynił się w żadnym stopniu do powstania naszego stowarzyszenia. Piszę o tym, bo już dwukrotnie – na debacie telewizyjnej w SferaTV oraz podczas ostatniej debaty w Urzędzie Miasta, Prezydent Stania próbował się „przymilać”, jakoby to On niezmiernie pomógł nam przy tworzeniu stowarzyszenia. Żenada Panie Prezydencie!