Program BBC o spalarniach przetłumaczony na polski

0

Opublikował | Znajduje się w A co w innych miastach? | Dnia 09-12-2010

Tagi: , , , ,

W zeszłym tygodniu obiecaliśmy, że przetłumaczymy materiał na temat splalarni śmieci w Wielkiej Brytanii i oto on.

Program wyemitowany 1 grudnia na antenie angielskiego BBC, pokazuje w demaskatorski sposób postępowanie i argumenty lobbystów spalarniowych. Ciekawe jest to, że zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Polsce używają tych samych argumentów. Jest jedna różnica – w Anglii tamtejsze samorządy nie dają się nabrać na tanie chwyty i po koleji odrzucają projekty budowy nowych spalarni śmieci, na rzecz zwiększenia nacisku na recykling i odzysk odpadów. W Polsce widocznie nasi urzędnicy wolą grzecznie słuchać co im proponują firmy produkujące spalarnie śmieci.

Zapraszam (ponownie) do obejrzenia materiału, już z polskimi napisami.

 

GZM Organizuje WYCIECZKĘ do Wiednia

3

Opublikował | Znajduje się w Spotkania z władzami | Dnia 14-10-2010

Tagi: , , , ,

GZM Organizuje WYCIECZKĘ do Wiednia  GZM Organizuje WYCIECZKĘ do Wiednia

W dniach 18-20 październik odbędzie się wyjazd do spalarni śmieci MVA Pfaffenau w Wiedniu organizaowany przez Górnośląski Związek Metropolitalny. W trzydniowej wycieczce weźmie udział 45 osób, a w punktach programu są m.in. Zwiedzanie spalarni śmieci (około 2 godziny), przejazd autokarem do centrum Wiednia, przejazd wzdłuż głównej arterii miasta – Ringu, przy której zlokalizowane są najważniejsze zabytki, m.in: Opera, Hofburg, Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny, spacer po zabytkowym centrum połączony z czasem wolnym.

Należy dodać, iż organizatorzy zadbali o wycieczkowiczów – zakwaterowanie w czterogwiazdkowym hotelu Arnia, przejazd autokarem klasy VIP (WC, telewizor oraz lotnicze fotele).

Z uwagi na fakt, iż spalarnia w Wiedniu jest zupełnie inna od tej planowanej w Rudzie Śląskiej, systemy gospodarki odpadami w obu miastach nie mają ze sobą wiele wspólnego, a wyjazd mieszkańców Rudy Śląskiej ma jedynie cel propagandowy, dlatego Rudzianie Razem postanowili nie uczestniczyć w tym wyjeździe. W dniu 20 września 2010 r. wystosowaliśmy poniższe pismo:

Czytaj całość artykułu »

Prezydent Stania o spalarni – materiał wideo

7

Opublikował | Znajduje się w Informacje w mediach | Dnia 01-07-2010

Tagi: , , , , , ,

Znalezione na YouTube:

I co wy na to?

Lobby spalarniane

0

Opublikował | Znajduje się w A co w innych miastach? | Dnia 23-06-2010

Tagi: , ,

Podczas rozprawy administracyjnej rozmawialiśmy również z Prezydentem Stanią, który wspomniał coś o „lobby spalarnianym”. Poszukałam i znalazłam ciekawy artykuł m.in. o prof. Mikule, zapraszam do lektury.

Lobby spalarniane

Debata z prezydentem Olsztyna, Piotrem Grzymowiczem i prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, posłem PSL, Adamem Krzyśkowem. Rozmawia Adam Socha.

Czytaj całość artykułu »