Władze Rudy Śląskiej zapewniają – spalarni śmieci nie będzie!

8

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 06-10-2011

Tagi: , , , ,

Spalarni śmieci w Rudzie Śląskiej nie będzie

Stowarzyszenie Rudzianie Razem w rok od jego powstania osiągnęło zamierzony cel – Miasto Ruda Śląska odstąpiło od realizacji planu budowy spalarni przy ul. Szyb Walenty!!!

Jest to ogromny sukces dla nas, ale również dla mieszkańców najbliższych okolic „Walencioka”, bowiem to my odczuwalibyśmy największe skutki tej inwestycji.

Czytaj całość artykułu »

Konsultacje w sprawie śmieci

0

Opublikował | Znajduje się w Spotkania z władzami | Dnia 12-09-2012

Tagi: , ,

W Rudzie Śląskiej rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące nowych zasad odbioru śmieci. Władze miasta chcą m.in. dowiedzieć się według jakich zasad mają ustalić opłatę za wywóz odpadów. Pierwsze konsultacje rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu, potrwają od 12 do 18 września br. Udział w nich może wziąć każdy mieszkaniec miasta – wystarczy wypełnić ankietę.

Za niespełna 10 miesięcy wejdą w życie nowe przepisy dotyczące zasad odbierania śmieci. W świetle nowego prawa całkowitą odpowiedzialność za odpady komunalne przejmie samorząd, a mieszkańcy będą jedynie zobowiązani do uiszczania gminie opłaty za ich wywóz. Wraz z systemem odbierania odpadów zmienią się także zasady naliczania opłaty za ich odbiór. Ta ostatnia kwestia jest kluczowym zagadnieniem, które władze Rudy Śląskiej chcą skonsultować z mieszańcami.

W tym celu przygotowane zostały specjalne ankiety, które można zabrać do wypełnienia w rudzkim magistracie lub pobrać ze strony internetowej www.rudaslaska.pl.

Czytaj całość artykułu »

Zapraszam na spotkanie z Grażyną Dziedzic

1

Opublikował | Znajduje się w Spotkania z władzami | Dnia 01-10-2011

Tagi: , ,

Grażyna Dziedzic Prezydent Miasta Ruda Śląska

Serdecznie zapraszam na spotkanie z Panią Prezydent Grażyną Dziedzic w celu omówienia spraw ważnych dla mieszkańców dzielnicy Ruda Południowa oraz miasta Ruda Śląska.

Między innymi poruszony zostanie temat spalarni śmieci w Rudzie Śląskiej.

Spotkanie odbędzie się:

10 października 2011 o godzinie 17.00
w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Janasa 28

Napiszcie w komentarzach jakie tematy warto poruszyć.

GZM Organizuje WYCIECZKĘ do Wiednia

3

Opublikował | Znajduje się w Spotkania z władzami | Dnia 14-10-2010

Tagi: , , , ,

GZM Organizuje WYCIECZKĘ do Wiednia  GZM Organizuje WYCIECZKĘ do Wiednia

W dniach 18-20 październik odbędzie się wyjazd do spalarni śmieci MVA Pfaffenau w Wiedniu organizaowany przez Górnośląski Związek Metropolitalny. W trzydniowej wycieczce weźmie udział 45 osób, a w punktach programu są m.in. Zwiedzanie spalarni śmieci (około 2 godziny), przejazd autokarem do centrum Wiednia, przejazd wzdłuż głównej arterii miasta – Ringu, przy której zlokalizowane są najważniejsze zabytki, m.in: Opera, Hofburg, Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny, spacer po zabytkowym centrum połączony z czasem wolnym.

Należy dodać, iż organizatorzy zadbali o wycieczkowiczów – zakwaterowanie w czterogwiazdkowym hotelu Arnia, przejazd autokarem klasy VIP (WC, telewizor oraz lotnicze fotele).

Z uwagi na fakt, iż spalarnia w Wiedniu jest zupełnie inna od tej planowanej w Rudzie Śląskiej, systemy gospodarki odpadami w obu miastach nie mają ze sobą wiele wspólnego, a wyjazd mieszkańców Rudy Śląskiej ma jedynie cel propagandowy, dlatego Rudzianie Razem postanowili nie uczestniczyć w tym wyjeździe. W dniu 20 września 2010 r. wystosowaliśmy poniższe pismo:

Czytaj całość artykułu »

Sposób na skuteczne dotarcie z informacją do mieszkańców

0

Opublikował | Znajduje się w Spotkania z władzami | Dnia 04-09-2010

Tagi: , ,

Dziś na klamkach drzwi w moim bloku zawisły reklamówki z ulotkami  wyborczymi  kandydata PO Pana Pawła Kaleta.

Ku mojemu zdziwieniu ulotki te zawisły na klamkach drzwi u wszystkich mieszkańców naszego osiedla.

A dlaczego to zdziwienie? A to dlatego, że włodarze naszego miasta nie potrafią i do dnia dzisiejszego nie mają pomysłu jak skutecznie zawiadamiać mieszkańców miasta o planowanych spotkaniach na których będzie poruszany temat budowy spalarni śmieci w mieście.

Ulotka ta trafiła do każdej skrzynki na listy w Rudzie Południowej

Ulotka ta trafiła do każdej skrzynki na listy w Rudzie Południowej

Czytaj całość artykułu »