Sprawa spalarni śmieci umorzona

0

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 15-07-2011

Tagi: , , , ,

Decyzja w sprawie spalarni śmieci uchylona w całości – Stowarzyszenie Rudzianie Razem wygrało postępowanie.

Postępowanie w sprawie spalarni śmieci zostanie umorzone, a co za tym idzie nie zostanie wydana decyzja administracyjna, która miała zezwolić na budowę największej w Polsce spalarni odpadów, przy ul. Szyb Walenty.

Było to możliwe jedynie dzięki zaangażowaniu się Mieszkańców Naszej dzielnicy. Wraz z Państwa wsparciem założyliśmy Stowarzyszenie Rudzianie Razem, które włączyło się w postępowanie administracyjne. To właśnie odwołania do Prezydenta Miasta Knurowa (który to wydał decyzję), a następnie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach spowodowały, iż Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję środowiskową dla spalarni.

W konsekwencji  27 czerwca Górnośląski Związek Metropolitalny wystąpił o umorzenie postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla spalarni w Rudzie Śląskiej!

Lokalizacja przy ul. Szyb Walenty nadal brana jest pod uwagę przez GZM, jednakże nie ma postanowień jaka konkretnie instalacja miałaby powstać oraz kto miałby ją wybudować.

Jako Radna wybrana dzięki Państwa głosom, cały czas monitoruję decyzje w tej sprawie. Każde kolejne postępowanie – odnośnie tej lokalizacji – będzie przedmiotem dogłębnej analizy, a w razie jakichkolwiek niejasności, zagrożeń dla Nas mieszkańców postaram się Państwa informować na bieżąco, abyśmy wspólnie mogli wyrazić stanowisko.

Na koniec chciałam serdecznie podziękować za Państwa wsparcie podczas całej drogi administracyjnej, jaką musieliśmy przejść i za tak duże zaangażowanie w tą sprawę.

Komentarze są wyłączone.