Prezydent Stania o spalarni – materiał wideo

7

Opublikował | Znajduje się w Informacje w mediach | Dnia 01-07-2010

Tagi: , , , , , ,

Znalezione na YouTube:

I co wy na to?

Komentarze 7 komentarzy

Mówią nam, że dzięki spalarni powstaną miejsca pracy. – Proszę, Prezydent sam przyznał, że Carbo Energia zostanie zamknięta, a spalarnia stworzy o wiele mniej nowych miejsc pracy, niż liczba obecnie zatrudnionych w Carbo Energii.

Ktoś mi powiedział że w Carbo Energii zatrudnia 220 osób. W spalarni ma pracować od 40 do 70 osób. Tak więc optymistycznie licząc pracę straci 150 osób.

A i tak Ci NIBY ZWOLENNICY, jakże światowi i wyedukowaniu powtarzają, że spalarnia to przecież nowe MIEJSCA PRACY! Tylko szkoda, że nie znają realiów lokalnych.

Ludzie a co mamy utonąć we własnych śmieciach?

Pani Anno proszę o odpowiedź:
– czym będzie się różniła nasza spalarnia od spalarni w Wiedniu?
– Jaka jest emisja spalin zakładu Carboenergia?
– Aby były utrzymane normy trzeba natychmiast modernizować stare zakłady energetyczne. Czy obecny dostawca ciepła ma taki plan modernizacji?

szkoda myślałem, ze uzyskam odpowiedź na postawione przeze mnie pytania. Ciekawe czy na debacie też je Pani przemilczy

Witam,
Przede wszystkim chciałam zaznaczyć, że pytanie Pana jest zadane przy artykule z przed miesiąca, więc jeżeli można, to na przyszłość proszę o pytania kierowane do mnie, umieszczać w aktualnych artykułach publikowanych na stronie, to zapewni Wam szybką odpowiedź.

Przechodząc do meritum :
Będzie się różniła przede wszystkim wielkością – 2 x większa!
Do tego w Centrum Wiednia jest tylko spalarnia, a dla nas przewidziana jest hala waloryzacji żużli – kolejny emitent szkodliwych związków do atmosfery oraz hala zespalania pyłów w bloczki to kolejny szkodliwy emitent!

W Wiedniu jest CAŁY SYSTEM gospodarki odpadami i tam zapewne trafiają TYLKO odpady, których się nie da przetworzyć bądź w inny sposób utylizować.
U nas ma być 4 stacje przeładunkowe dla 14 miast, ale dla Rudy Śląskiej nie jest takowa przewidziana.
Więc to, co Rudzianie wyrzucą do śmieci trafi BEZPOŚREDNIO do spalarni, bez żadnej segregacji czy też kontroli!!

Będzie się więc różniła odpadami jakie będą do niej trafiały, co będzie mieć znaczenie w emisji.
Komin tamtej spalarni która jest 2 razy mniejsza ma 170 metrów, dla Rudzkiej przewidziany jest jedynie 80 metrowy i proszę pamiętać, komin ma znaczenie!
Dodam tylko, że większość tych informacji jest na naszej stronie, wystarczy trochę poszukać 🙂

Natomiast odnoście Carboenergi- miała, bądź nadal ma plan restrukturyzacji, ale wszystko zostało wstrzymane z uwagi na pomysł budowy spalarni tuż obok tego zakładu. I dodam tylko, że w raporcie oddziaływania spalarni na środowisko w żaden sposób nie uwzględniono współpracy tych zakładów! Ale raport po naszych wnioskach i uwagach jest na dzień dzisiejszy cały zmieniany, więc zobaczymy.
Proszę jeszcze zauważyć, że na tamtym terenie poza Carboenergią są już 2 asfaltownie, które też są emitentami.

Nie wiem jaka jest emisja spalin ilościowo, ale wiem że Carboenergia posiada tzw. Zielony Certyfikat.

I dodam na koniec, że nie mam absolutnie żadnych powodów żeby nie odpowiadać na zadawane mi pytania. Na dzień dzisiejszy spotykam się również ze wszystkimi osobami, które się ze mną kontaktują w tej sprawie.

Pozdrawiam
Anni Łukaszczyk