Orzeczenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego uchyliło decyzję ws. spalarni odpadów i osadów ściekowych

0

Opublikował | Znajduje się w Informacje w mediach | Dnia 17-01-2018

Orzeczenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego, która uchyliło decyzję Wice Prezydenta Miasta Ruda Śląska – Krzysztofa Mejera ws. spalarni odpadów i osadów ściekowych w Rudzie Śląskiej przy DTŚ – nie dziwi członków Stowarzyszenia Rudzianie Razem. To m.in ich odwołanie, jak i Towarzystwa Na Rzecz Ziemi uruchomiło maszynę odwoławczą.

Decyzja jak wykazały w/w organizacje ekologiczne oraz potwierdziło Kolegium została wydania z naruszeniem prawa.

W załączeniu skan orzeczenia Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach uchylający decyzję Wice Prezydenta Miasta Ruda Śląska – Krzysztofa Mejera ws. spalarni odpadów i osadów ściekowych w Rudzie Śląskiej przy DTŚ, które nie doczekało się jeszcze publikacji na stronie Urzędu Miasta Ruda Śląska….

Decyzja środowiskowa: Decyzja SKO Eneris

 

15 maja 2017 roku Z-ca Prezydenta Miasta Ruda Śląska Krzysztof Mejer wydał pomimo protestu ponad 3000 tysięcy mieszkańców decyzję środowiskową dla ECOE – Spalarni na  120 tys ton odpadów i osuszonych osadów ściekowych, które zgodnie z projektem będą zwożone do naszego miasta z całego województwa, magazynowane, następnie suszone w halach(osady ściekowe) i spalane.

Z powyżsżą decyzją możecie zapoznać poniżej.

http://www.rudaslaska.bip.info.pl/dokument.php?iddok=53497&idmp=2989&r=r

 

Komentarze są wyłączone.