Liczne wady w wydanej decyzji środowiskowej

0

Opublikował | Znajduje się w Informacje w mediach | Dnia 18-01-2018

Liczne wady w wydanej przez Wice Prezydenta Miasta Ruda Śląska – Krzysztofa Mejera decyzji środowiskowej, spowodowały, że po odwołaniu do Samorządowego Kolegium Odwoławczego przez Stowarzyszenie Rudzianie Razem – decyzja została uchylona i przekazana ponownie do rozpoznania.

Zauważyć należy, że Urząd Miasta pomniejszył negatywny zasięg planowanej spalarni, ale również jak czytamy w poniższym artykule nikt z magistratu nie reprezentował mieszkańców miasta Ruda Śląska, a przypomnijmy sprzeciw pod petycją dotyczącą lokowania tej inwestycji w naszym mieście podpisało ponad 3000 mieszkańców:

Gmina Ruda Śląska nie otrzymała statusu strony w sprawie – tym samym pominięto zdanie ponad 140 tys. mieszkańców.  – To kuriozalna sytuacja. W naszej ocenie organ nie był bezstronny. Zadbał tylko i wyłącznie o interesy inwestora, zapominając, że Prezydent Miasta powołany jest do reprezentowania mieszkańców  – oceniają przedstawiciele stowarzyszenia „Rudzianie Razem”. Naruszenia dotyczyły także wąskiego kręgu osób, jakie organ uznał za strony – jak zauważyło SKO z akt sprawy nie wynika, w jaki sposób organ ustalił strony postępowania, co stanowi kwalifikowaną wadę procesową.

Komentarze są wyłączone.