Stowarzyszenie „Rudzianie Razem”

0

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 18-09-2010

Tagi: , , ,

Dzisiaj uruchomiliśmy stronę internetową naszego stowarzyszenia „Rudzianie Razem”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na adres:

www.rudzianierazem.pl

O stowarzyszeniu wspominaliśmy już przy okazji wcześniejszych artykułów, gdy było ono w fazie rejestracji.

Głównym celem Stowarzyszenia Rudzianie Razem jest uczestniczenie w postępowaniu administracyjnym dotyczącym budowy Rudzkiej spalarni śmieci. W minioną środę odebraliśmy pismo z Urzędu Miasta z postanowieniem o dopuszczeniu naszego stowarzyszenia do udziału w tym właśnie postępowaniu.

Od teraz jesteśmy Stroną postępowania i w imieniu mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy obawiają się tej inwestycji możemy legalnie domagać się zmiany lokalizacji spalarni śmieci, czy ewentualnych rekompensat dla mieszkańców.

Na koniec chcę zaznaczyć, że nasz Prezydent – Andrzej Stania, nie przyczynił się w żadnym stopniu do powstania naszego stowarzyszenia. Piszę o tym, bo już dwukrotnie – na debacie telewizyjnej w SferaTV oraz podczas ostatniej debaty w Urzędzie Miasta, Prezydent Stania próbował się „przymilać”, jakoby to On niezmiernie pomógł nam przy tworzeniu stowarzyszenia. Żenada Panie Prezydencie!

Wideo z debaty „Spalarnia śmieci – szansą czy zagrożeniem?”

0

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 09-09-2010

Tagi: , , , ,

W dniu 31 sierpnia b.r., w Urzędzie Miasta Ruda Śląska odbyła się debata poświęcona spalarni śmieci, którą Władze Miasta oraz Górnośląski Związek Metropolitalny planują wybudować w naszym mieście.

W debacie wzięli udział:

  • Anna Łukaszczyk – przedstawiciel mieszkańców przeciwnych budowie spalarni
  • Tomasz Wolny – Prezes Stowarzyszenia Technologii Ekologicznych Silesia
  • Zbigniew Domżalski – Radny
  • Henryk Piórkowski – Radny
  • Paweł Wieczorek – Prezes Metropolitalnego Przedsiębiorstwa Eko-Energetycznego
  • Andrzej Stania – Prezydent Miasta Ruda Śląska, Przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz Członek Rady Nadzorczej Metropolitalnego Przedsiębiorstwa Eko-Energetycznego

Sala posiedzeń Rady Miasta, gdzie odbyła się debata, szczelnie wypełniona została mieszkańcami zainteresowanymi tematem spalarni.

Czytaj całość artykułu »

Sposób na skuteczne dotarcie z informacją do mieszkańców

0

Opublikował | Znajduje się w Spotkania z władzami | Dnia 04-09-2010

Tagi: , ,

Dziś na klamkach drzwi w moim bloku zawisły reklamówki z ulotkami  wyborczymi  kandydata PO Pana Pawła Kaleta.

Ku mojemu zdziwieniu ulotki te zawisły na klamkach drzwi u wszystkich mieszkańców naszego osiedla.

A dlaczego to zdziwienie? A to dlatego, że włodarze naszego miasta nie potrafią i do dnia dzisiejszego nie mają pomysłu jak skutecznie zawiadamiać mieszkańców miasta o planowanych spotkaniach na których będzie poruszany temat budowy spalarni śmieci w mieście.

Ulotka ta trafiła do każdej skrzynki na listy w Rudzie Południowej

Ulotka ta trafiła do każdej skrzynki na listy w Rudzie Południowej

Czytaj całość artykułu »

Kto się boi rudzkiej megaspalarni?

1

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 02-09-2010

Tagi: , , , ,

Gdyby przyjąć, że kilkadziesiąt osób, które wczoraj przyszły do sali sesyjnej rudzkiego magistratu stanowią reprezentatywną próbkę społeczności tego miasta, to wniosek mógłby być tylko jeden: rudzianie nie chcą u siebie spalarni śmieci. W podsumowującym debatę między zwolennikami a przeciwnikami tego pomysłu głosowaniu zaledwie dziewięć osób dało swą zgodę na przeprowadzenie inwestycji. Przeciwnego zdania było 26 widzów.

Debata na temat spalarni w Rudzie Śląskiej

Czytaj całość artykułu »