Wybuch gazu w dzielnicy Ruda Południowa

2

Opublikował | Znajduje się w Zagrożenia | Dnia 31-08-2010

Tagi: , , ,

Radio RMF FM donosi:

Strażacy opanowali pożar zbiornika z gazem, który rano eksplodował na terenie zakładu Leiber Poland przy ul. Magazynowej w Rudzie Śląskiej. Nikt nie został poszkodowany. Strażacy musieli ewakuować wszystkie pracujące w pobliżu osoby.

To był tylko mały zakład produkcyjny!! Wyobraźcie sobie podobną sytuację w przypadku awarii największej w Polsce spalarni śmieci, którą władze Rudy Śląskiej chcą wybudować w podobnej odległości od zabudowań co ten pechowy Leiber Poland.

Czytaj całość artykułu »

Debata: spalarnia śmieci szansą czy zagrożeniem już 31 sierpnia

2

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 23-08-2010

Tagi: , ,

Ruda Śląska - debata na temat spalarni śmieci 

Czytaj całość artykułu »

Spalarnia śmieci nie dla Śląska? w Dzienniku Zachodnim

1

Opublikował | Znajduje się w Informacje w mediach | Dnia 17-08-2010

Tagi: , , , , ,

Mieszkańcy Rudy Śląskiej i Zabrza nie chcą spalarni.

Nie wykluczają, że o swoje będą walczyć przed sądem.

Pożar w czeskiej spalarni śmieci w Libercu

Pożar w czeskiej spalarni śmieci w Libercu

Najnowocześniejsza w województwie śląskim spalarnia śmieci może nie powstać. Protestujący przeciwko inwestycji mieszkańcy Rudy Śląskiej zapowiadają, iż jeśli poprawiany obecnie raport oddziaływania na środowisko będzie równie niejasny jak oryginał, nie zawahają się wstąpić na drogę sądową. A to może być koniec całego projektu. Pilotujący go Górnośląski Związek Metropolitalny ma bowiem do 30 października czas na zdobycie decyzji środowiskowej. Jakiekolwiek potyczki sądowe sprawią, że dotrzymanie tego terminu stanie się nierealne.

Czytaj całość artykułu »

Zakończył się właśnie pierwszy etap oceny wniosków o dofinansowanie budowy spalarni

1

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 11-08-2010

Tagi: , , , , , , ,

Wniosek GZM dot. Rudy Śląskiej został pozytywnie rozpatrzony, co zapewne zawdzięczamy prezes WOŚiGW Gabrieli Lenartowicz oraz całemu lobby spalarniowemu. Jest to jednak pierwszy z najłatwiejszych etapów na drodze do uzyskania z Unii Europejskiej dofinansowania spalarni w Rudzie Śląskiej.

Żeby te pieniądze dostać, wniosek musi jeszcze zostać pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, unijny program wsparcia dla projektów w regionach europejskich „Jaspers” oraz Komisję Europejską.

A już na dzień dzisiejszy znamy opinię ekspertów „Jaspers”*.

Czytaj całość artykułu »