Konferencja Społeczeństwo Obywatelskie w przeddzień rewolucji odpadowej

4

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 27-06-2010

Tagi: , ,

W dniu 26.06.2010 roku, w Urzędzie Miasta Kraków odbyła się konferencja „Społeczeństwo Obywatelskie w przeddzień rewolucji odpadowej”. Konferencja została zorganizowana przez ogólnopolskie porozumienie SERIO, Przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska Rady Miasta Krakowa Włodzimierza Pietrusa oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Józefa Pilch.

Na niniejszej konferencji, nie zabrakło też przedstawicieli z Rudy Śląskiej, która ma w planach aspirować do tytułu „Śmieciowiska dla Śląska”, jednakże nie byli to przedstawiciele z Urzędu Miasta, czy też Radni, bądź też Pani Agnieszka Kominek tak zaangażowana w ekologię, ale właśnie mieszkańcy osiedla Ruda 1, w okolicy którego ma powstać ów ekologiczny cud.

Konferencja Społeczeństwo Obywatelskie w przeddzień rewolucji odpadowej

Czytaj całość artykułu »

Lokalizacja obiektów nadal nie jest przesądzona!

0

Opublikował | Znajduje się w Informacje w mediach | Dnia 25-06-2010

Tagi: , , ,

– Trudno mówić o przesądzeniu sprawy, możemy raczej mówić o prawdopodobieństwie ulokowania u nas takiej spalarni. Natomiast cała procedura w zakresie postępowania w sprawach ochrony środowiska, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tej dziedzinie, pokaże dopiero, czy inwestycja jest akceptowalna społecznie. W chwili otrzymania tzw. raportu środowiskowego będzie można mówić o konsultacjach społecznych i dalszym rozważaniu inwestycji – kontynuuje prezydent Rudy Śląskiej Andrzej Stania.

Czytaj całość artykułu »

Obrady w sprawie spalarni śmieci

0

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 24-06-2010

Tagi: , , , ,

Wczoraj nasi przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu w Urzędzie Miasta Ruda Śląska. Byli tam wszyscy zainteresowani – Górnośląski Związek Metropolitalny, Urząd Miasta Ruda Śląska oraz Wykonawca.

Należy przyznać, że cała rozmowa przebiegła na wysokim poziomie, jednak nie rozwiała ona naszych wątpliwości, a nawet niektóre pobudziła.

Obrady w sprawie spalarni smieci

Czytaj całość artykułu »

Lobby spalarniane

0

Opublikował | Znajduje się w A co w innych miastach? | Dnia 23-06-2010

Tagi: , ,

Podczas rozprawy administracyjnej rozmawialiśmy również z Prezydentem Stanią, który wspomniał coś o „lobby spalarnianym”. Poszukałam i znalazłam ciekawy artykuł m.in. o prof. Mikule, zapraszam do lektury.

Lobby spalarniane

Debata z prezydentem Olsztyna, Piotrem Grzymowiczem i prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, posłem PSL, Adamem Krzyśkowem. Rozmawia Adam Socha.

Czytaj całość artykułu »

Nasza pierwsza akcja w terenie

2

Opublikował | Znajduje się w Jak działamy | Dnia 21-06-2010

Tagi: , , ,

W dniu 19.06.2010 r. w godzinach 14.00 – 21.00 w Rudzie Śląskiej przy  kościele pw. Św. Piusa X odbył się „Festyn Dzielnicowo – Parafialny”. Jej głównymi organizatorami byli ks. Proboszcz Krzysztof Sitek oraz Prezydent Miasta Rudy Śląskiej pan Andrzej Stania.

Czytaj całość artykułu »