Co społeczeństwo myśli o budowie spalarni

4

Opublikował | Znajduje się w Informacje w mediach | Dnia 27-10-2010

Tagi: , , ,

Od ponad miesiąca trwa sonda na łamach portalu RudaŚląska.com.pl dotycząca budowy spalarni śmieci w Rudzie Śląskiej. Wcześniej nie publikowaliśmy informacji o tym, aby nie wpływać na wyniki tej sondy. Od dłuższego czasu jednak wynik się ustabilizował. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy pokazać wam jak się ma sprawa “naszej” spalarni wśród opinii publicznej.

Czy zgadzasz się na budowę spalarni śmieci w Rudzie Śląskiej?

Na pytanie “Czy zgadzasz się na budowę spalarni śmieci w Rudzie Śląskiej?”, 60% czytelników portalu RudaŚląska.com.pl odpowiedziało negatywnie. To motywuje nas do dalszego działania w tej sprawie.

Odnośnik do sondy: http://rudaslaska.com.pl/p,s,211969,o,informacje_sondy,id_kat,211522,id_sondy,655448.html

Przy okazji dodam, że jutro (28 października) kończy się termin składania uwag i wniosków do poprawionej wersji Raportu Oddziaływania na Środowisko, wszystkich którzy przygotowali swoje uwagi zachęcamy do wspólnego złożenia ich w Urzędzie Miasta Ruda Śląska.

Spotykamy się o 15:40 przed głównym wejściem od strony rynku. Do zobaczenia!

Komentarze 4 komentarze

Ta sonda cieszy moje oczy !

Mnie niestety nie!!!!! Widać że ludzie chcą być ekologiczni tak bardzo że przestają myśleć ! Słowa ekologów traktują jako “święte”. Fachowców z tej dziedziny nie chcą słuchać, bo po co!Skoro ktoś aprobuje pomysł takiej spalarni to przecież o ekologii nie może myśleć ! Lepiej sprawę odpadów zostawić tak jak jest, czyli lepiej je zostawić tam gdzie są. Niech sobie leżą może doczekają się zakopania i problem będzie z głowy. Brawo! No rzeczywiście to bardzo ekologiczne!!!! Trzeba przynać że w większości miast takie składowiska są w pobliżu osiedli i to z takich miejsc odory są największe!!! W Wiedniu spalarnia śmieci działa w centrum miasta i jakoś nikt nie narzeka. Jest tam czysto i wcale nie śmierdzi. Może w końcu byśmy wzieli z nich przykład !!!!

@Magda: Poczytaj więcej o czym piszemy na tej stronie. My proponujemy alternatywne rozwiązania. Bo nie od dziś było wiadomo, że GZM nie da rady z projektem spalarni.

Masz rację… we Wiedniu maja 2 razy mniejsza spalarnię z 2 razy wyższym kominem, i hali waloryzacji żużla nie mają w centrum miasta – weźmy od nich przykłady.

@ J.Dob: Mój post to reakcja po przeczytaniu E-maili od mieszkanców. Gdzie praktycznie tylko jeden list był racjonalny.
Co do drugiej części Pana posta. Design wiedeńskiej spalarni też będzie fajniejszy! Bardzo dobry argument zwiazany z gabarytami. Napewno to zmieni krajobraz miasta. Duży komin prawie w środku miasta to naprawdę przerażające! Przy obecnej infrastrukturze regionu, napewno będzie się to rzucało w oczy.Nadmienię że jeden z najwyższych w Polsce kominów 300 metrowy w Elektrowni Rybnik jakoś nie przeraża. Poza tym projektanci (spalarni) napewno brali pod uwagę optymalizację poszczególnych procesów. Dodatkowo jeśli była mowa o dofinansowaniu unijnym więc i europejskie normy dot. emisji, technologii etc. obowiązuja a przecież wiadomo że są one bardzo restrykcyjne. No ale jeśli wg mieszkańców: “Podskórnie czuje że kryje się pod tym jakiś duży interes… ” to o czym my tu mówimy! Tak czy siak dotacji nie ma, mam nadzieję że koniec końców dojdzie ten projekt do skutku. Naprawdę jestem za tą inwestycją i chciałabym zaapelować do mieszkańców aby dali szanse naszym inżynierom bo to naprawdę dobrzy specjaliści. Pozdrawiam 🙂